Přihlásit se
Fórum
Katalog
Kurzy
Všechna videa
Články
Vaše úspěchy
Doučování
Nápověda

SSL certifikát pro web

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda-li plánujete zabezpečit webovou komunikaci ssl certifikátem. Dle mého názoru patří šifrovaná komunikace k povinné výbavě každého webu, který po síti přijímá nebo posílá osobní data. Pravda, uživatele s heslem typu 1234 to nějak nezachrání, ale proč by měly být mé údaje (v případě Mathematicatoru je to email a heslo) vidět v čitelné podobě?

Mathematicator je skvělý projekt, který je technicky velmi pěkně navržen, avšak absence šifrované komunikace mu brání v dokonalosti.

Omlouvám se za trochu 'off topic' dotaz, ale velmi bych uvítal vaši odpověď.

Předem děkuji a přeji hezký den.

Tomáš J

Tomas J.

Tomas J.

01. 07. 2019   18:52

1 odpověď

Jan B.
Jan B.
01.07.2019 18:52:35

Dobrý den,

o tomto problému dlouhodobě vím.

Rád bych nasadil certifikát rovnou, ale současný systém pro to není vůbec připraven a znamenalo by to mnoho drahých úprav.

Už druhým rokem se postuně pracuje na novém webu, ale vývoj je extrémně pomalý, protože máme od nového systému stovky požadavků, které je třeba dodržet.

A do třetice: Změna protokolu pro vyhledávače znamená kompletní změnu všech URL, což na pár měsíců web úplně vyřadí z indexu a dost zásadně rozbije crawlbudget. Tyto úpravy dává smysl dělat i s novým webem.

Pokud se však chcete učit zabezpečeně z videí z Mathematicatoru, doporučuji portál LearnTube.cz, kde je reupload veškerého obsahu a web je připraven podle nejnovějších TOP technologií.

Díky moc!

Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.