Přihlásit se
Fórum
Katalog
Kurzy
Všechna videa
Články
Vaše úspěchy
Doučování
Nápověda

Jak se naučit matematiku od základů

Ahoj, chtěl bych se jen tak začít učit matematiku, mám SOU, a příští rok bych si chtěl třeba dodělat maturitu, ale to jsou věci budoucí.

Ve škole mi matematika nějak extra nešla, a ani mě nebavila, teď se to jak si obrací, a rád bych se jí začal učit.

Problém je že na střední jsem matiku nějak neřešil, a dělal jsem jenom to nejnutnější abych prošel, takže si toho ani moc nepamatuji.

Moje otázka teda zní: Kde bych měl začít ? Potřeboval bych to probrat nějak tak od základů, nemyslím odčítání, násobení, děleně atd..., Byl by dobrý začátek třeba zlomky ? A pokračovat nějak dál ? Díky za názory

Daniel H.

Daniel H.

05. 01. 2015   22:52

4 odpovědi

Martin S.
Martin S.
03.01.2015 14:59:56

Ahoj, základem jsou podle mě číselné množiny, prostě všechny druhy čísel a práce s nimi, pokračoval bych výrazy a až poté základními rovnicemi. Úprava výrazů a řešení rovnic je myslím naprostý základ středoškolské matematiky :-)

Marek V.
Marek V.
03.01.2015 19:16:36

Souhlasím. Jediný problém je v tom, že zrovna množiny bývají v učebnicích dost vysvětleny dost blbě, respektive nesrozumitelně. Pokud narazíš na nějakou dobrou publikaci o množinách, dej mi prosím echo.

Jinak zlomky jsou základ, pak bych šel na výrazy, mocniny a odmocniny a pak na základní rovnice. A samozřejmě procenta :-).

Petr H.
Petr H.
05.01.2015 15:02:12

Mohu doporučit dobrou učebnici pro "samostudium" středoškolské matematicky: Přehled středoškolské matematiky od Josefa Poláka. Jsou tam vysvětlené základy matematické logiky a teorie množin, algebra, geometrie, funkce derivace atd.

Daniel H.
Daniel H.
05.01.2015 22:52:50

Ok děkuji, kouknu se na to

Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.