Přihlásit se
Fórum
Katalog
Kurzy
Všechna videa
Články
Vaše úspěchy
Doučování
Nápověda

Dobrý den, pomohl by jste mi prosím s derivacemi, které jsme dostali za domácí úkol? Z většinou si vím rady, ale nevím jak řešit derivace z odmocniny mínus x a e na x-tou odmocninu ze 3, zde si tedy nejsem jist, jestli jsem si správně opsal zadání. Mnohokrát děkuji za pomoc.

Michal H.

Michal H.

20. 01. 2017   14:52

2 odpovědi

Marek V.
Marek V.
11.01.2017 11:16:49

Ahoj Michale,

posláním Mathematicatoru je učit lidi matiku, ne za ně dělat domácí úkoly. Ty příklady nejsou úplně jednoduché, ale když se podíváš na tyhle videa: http://mathematicator.com/search.php?q=derivace , tak bys to měl dát. Pokud by to pořád nešlo, můžeme dát doučování.

Důležitý je, aby sis uvědomil co derivuješ. To první je složená funkce, a uvnitř v argumentu je ještě podíl. To druhé je součin složených funkcí. Takže to musíš primárně dělat jako součin a v okamžiku kdy budeš derovavt ty jednotlivé funkce, tak to derivovat jako složenou funkci.

Ta poslední je jednoduchá. Je to v podstatě jen složená funkce. pomůže ti, když si to 1/odmocnina z mínus x přepíšeš ta, aby ses zbavil toho zlomku.

Marek

Michal H.
Michal H.
20.01.2017 14:52:38

Zdravím,

děkuji za odpověď, vaše videa jsem viděl všechna. Celé derivování jsem díky nim pochopil mnohem lépe jak od svého vyučujícího. Příklady jsem nakonec vyřešil po konzultaci se spolužáky, kdy jsem zjistil, že mám větší mezery v úpravách před derivací, to už jsem se doučil a příklady vypočítal. Chci Vám ale poděkovat za vaši tvorbu. Velice mi pomohla.

Michal

Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.