Přihlásit se
Fórum
Katalog
Kurzy
Všechna videa
Články
Vaše úspěchy
Doučování
Nápověda

Dotaz na možný kurz

Dobrý den, toto není matematický dotaz, ale chtěl bych se zeptat na to, jestli byste někdy v budoucnu nechtěl udělat kurz na integrální počet v komplexním oboru, teorii reziduí, laurentovu řadu, singulární body, Laplaceovu transformaci, fourierovu transformaci a řady a Z-transformaci? Je to již vysokoškolské učivo, u nás je to letní semestr prvního ročníku. Je mi jasné, že o čí vyšší téma se jedná, tím méně lidí ho řeší a tím pádem možná nebude poptávka tak velká jako po středoškolském učivu, ale rozhodně se najde spoustu studentů, kteří tyto kurzy ocení.


Obtížnost: Vysoká škola
Jan H.

Jan H.

22. 03. 2020   16:07

2 odpovědi

Tomáš B.
Tomáš B.
24.03.2020 21:20:49

Tohle brát ve druhém semestru, tomu říkám brutální rychlost. Když uvážím, že potřebuješ celou analýzu nad reálnými čísly až po Lebesgueův integrál (tedy aspoň základy z teorie míry) a k tomu se hodí 2 semestry lineární algebry, aby fourierka vůbec dávala smysl, je to pekelné :)

Zkus si na amazonu najít nějaké knížky na tohle téma. Většina z toho se dá relativně rozumně pochopit, ale je to tak nějak složitější, než si ukázat, jak aplikovat vzoreček.

Jan H.
Jan H.
24.03.2020 21:47:34

No, jsem student na VUT, my tohle musíme umět už v prváku kvůli navazujícím předmětům. Z toho, co ale říkáte, bereme látku asi (spíš určitě) jen povrchově, nejsme MatFyz. Bohužel se tohle ale nyní musíme kvůli koronaviru naučit samostudiem sami doma. Tak jsem si řekl, že by to tu na Mathematicatoru mohlo být, ale ono není. Tak mě napadlo, že by se to tu mohlo objevit.

Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.