Přihlásit se
Fórum
Katalog
Kurzy
Všechna videa
Články
Vaše úspěchy
Doučování
Nápověda

Zdravím. Prosím uměl by někdo poradit ? Díky

Bodů zvratu existuje nekonečně mnoho. Co platí pro fixní náklady? Jaký je význam pro hospodářský výsledek analyzované výroby v závislosti na objemu produkce?


Obtížnost: Vysoká škola
Kategorie: Body
Veronika V.

Veronika V.

22. 11. 2019   22:58

2 odpovědi

Marek V.
Marek V.
23.11.2019 00:20:21

Ahoj Veroniko. Bod zvratu je moment, kdy mas nulovy zisk. Tedy je to takovy objem produkce, kdy se naklady vyrovnaji vynosum. Pokud bpdu zvratu je nekonecne mnoho, znamena to ze funkce zavislosti zisku na objemu vyroby protina osu x v nekonecne mnoha bodech. Coz je blbost, krome jedineho pripadu, ktery me napads. Jediny realisticky zpusob jak toho lze dosahnou, je podle me tak, ze budou nulove fixni naklady a variabilni naklady budou presne stejne jako cena za kterou to prodavas. Tedy tvuj zisk(hospodarsky vysledek) bude neustale nulovy.

Souhlasí: 1    
Veronika V.
Veronika V.
23.11.2019 00:57:53

Ahoj Marku. Moc děkuji za příspěvek a za radu. Řeším elaborát, který musím zítra odevzdat a jsem z toho docela nešťastná, protože skoro u žádné odpovědi si nejsem jistá. V příloze přikládám jeho zadání, za každou radu či názor na kteroukoliv otázku nebo příklad budu moc vděčná a předem děkuji. P.S: UČO 21811

Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.