Dobrý den.

Ráda bych se zeptala jen na dva obecné dotazy.

První -> Jaká je šance připravit se na státní maturitu z matematiky na nástavbovém dálkovém studiu (3 roky dálkové), když mám matematiku pouze 1h/týden. Je to vůbec reálná šance, nebo ne?

Druhý dotaz -> Pokud jednou člověk začne matice věnovat čas a naučí se jí, ale následně ji třeba určitou dobu přestane používat. Zapomíná se, nebo už tam něco v té hlavě zůstane a už se nikdy nevypaří úplně vše? :-)

Mockrát vám děkuji.

Jana


Obtížnost: Střední škola
Jana L.

Jana L.

29. 07. 2022   11:33

3 odpovědi

Marek V.
Marek V.
29.07.2022 12:49:36

Dobrý den, Jano, 3 roky, 1 hodina týdně je málo. Budete se tomu muset věnovat víc. Dálkové studium je hodně o samostudiu. pokud si k tomu přidáte cca 3x týdně 15-20 minut samostudia, tak to zvládnete. Doporučuju (překvapivě :-) ) svoje kurzy k maturitě. Máte tam přes 60 hodin výkladu a je tam všechno co budete ke státní maturitě potřebovat. Když si pustíte 2 videa týdně a k tomu spočítáte příklady, tak to dáte. V amturitním ročníku budete samozřejmě muset trochu přidat, abyste si zopakovala co jste se za ty předchozí dva roky naučila, ale když se budete učit pravidelně, tak to bude lehčí.

Co se týče zapomínání, je to v matice trochu lepší než třeba v dějepisu, ale samozřejmě se zapomíná. Co je ale dobré je to, že když pochopíte principy, tak si je pak mnohem rychleji připomenete a nebude potřeba se to učit od začátku. A taky má matika tu výhodu, že je hodně propojená. Takže v pokročilých kapitolách budete používat základy, které jste se naučila dříve. Takže si je budete automaticky osvěžovat.

Držím palce,

Marek

Souhlasí: 2    
Denisa Š.
Denisa Š.
30.07.2022 08:02:42

Dobrý den Jano. Myslím si, že na dálkové nástavbě jít na maturitu z matiky je oříšek, ale je to určitě o své vůli a hlavně o píli. Tady to jde skutečně o samostudiu, protože v tom učitelé absolutně nehrají roli. Každopádně to jde a u nás na škole konkrétně před rokem na nástavbě v dálkovém šli na matiku a jedna holčina dokonce nezačala tuším ani v prváku, ale až od druháku, takže za 2 roky ale jako všichni učitelé věděli, že to byla sebevědomá holčina a fakt ale makala, protože na maturitu z matiky na dálkovém je to fakt o velkém velkém úsilí a samopráce. Takže jako jo, jde to určitě, ale musíte si stoprověřit a hlavně počítat, počítat, počítat, protože jinak to nepůjde :)) Mimochodem, ta holčina tuším měla všechny Markovo kurzy a chodila na jeho všechny streamy a snad i spolupracovala na ČJ s Tomášem Ficzou ;-) takže pokud máte v plánu maturovat z matiky, tak určitě jste na správném místě a začněte alespon těmi kurzy . Já sama jako druhačka, ale na denním mám kurzy jako doplněk k výuce a jsem naprosto spokojená :))

Zdeněk Š.
Zdeněk Š.
10.08.2022 14:05:59

Dobrý den Jano, já jsem student na dálkovém nástavbovém studiu a mám v plánu maturovat z matematiky. Teď po prázdninách jdu do maturitního ročníku. Zakoupil jsem si kompletní balíček kurzů od Marka a velmi Vám doporučuji, pokud chcete odmaturovat z matematiky, tak neváhejte a investujte a kupte si je taky. Co se týče matematiky na škole, k tomu se vyjadřovat nebudu, ale Markovi kurzy jsou super. Je to skvělý učitel a každou látku Vám vysvětlí tak, že se nestane, že by jste jí nepochopila. Začal jsem se studiem teď o prázdninách a naučil jsem se víc, než za ty dva roky na škole.

S pozdravem

Zdeněk

Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.