Potřeboval bych pomoc s úkolem z fyziky

Dobrý den

Jsem studentem 1. ročníku průmyslové školy.

Pan učitel nám zadal několik úkolů. Úkoly jsou na danou látku, kterou jsme ještě nebrali v matice a ve fyzice (ve fyzice jsme brali jenom částečně, ale ne vše). Zkoušel jsem vše možný, abych ty příklady vypočítal, ale nešlo to. Proto vás prosím o pomoc.

Příklady:

  1. Auto o hmotnosti m = 2,5 t se rozjíždí z klidu se zrychlením a = 2 m.s-2 do svahu se sklonem a = 30°, přičemž ujede dráhu s = 400 m. Určete mechanickou práci, kterou vykoná motor auta, případně odhadněte jeho průměrný výkon. Odporové síly neuvažujte.

  2. Důlní vozík o hmotnosti m = 200 kg sjíždí vlastní tíhou ze svahu se sklonem a = 30°, přičemž působí odporová síla. Dole dojde k pružnému odrazu od stěny s nárazníky a vozík začne stoupat zpátky nahoru. Určete velikost odporové síly za předpokladu, že vozík vystoupá do třetiny výšky svahu, z nějž sjel. (Pozor! Nejde o prosté smykové tření; vozík má kolečka!)

  3. Na ocelovém drátu, který snese zatížení Fmax = 3000 N, je zavěšeno těleso o hmotnosti m = 200 kg. Určete největší úhel a, o který můžeme drát s tělesem vychýlit z rovnovážné polohy, aby se při zpětném pohybu nepřetrhl.

  4. Koule o hmotnosti m1 pohybující se rychlostí v0 narazí čelně do koule o hmotnosti m2, která je v klidu. Zjistěte, při jakém poměru obou hmotností x = m2/m1 budou mít rychlosti obou koulí po srážce stejnou velikost v, a určete poměr rychlostí y = v/v0. Srážku považujte za dokonale pružnou.


Obtížnost: Střední škola
Kategorie: Fyzika
Trieu H.

Trieu H.

12. 05. 2020   19:42

1 odpověď

Marek V.
Marek V.
16.05.2020 22:21:39

Ahoj Trieu,

hele nejsem si jistej, že ti tu někdo bude dělat celej úkol. Ale jestli chceš, můžu ti tu látku vysvětlit při skypovém doučku. kdyžtak mi napiš zde: https://mathematicator.com/doucovani

Marek

Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.